המחלקה לאמנות

ע"ש בלנש ורומי שפירו

בעולם בו שולטים אינסטגרם, סייבר, מציאות מדומה, ריאליטי, selfie, פייסבוק ומדיות חברתיות - יישומים ותכונות אשר השתרשו כתרבות המודדת ומעריכה את המציאות על-פי יכולתה להָראות או להיראות - ניצבת יצירת האמנות, והיא פועלת במרחבים מורכבים וסמויים - אפופת מסתורין וכמעט בלתי ניתנת לפענוח.

כשמצד אחד עומד אפלטון ומשל המערה – ומן הצד השני עומדת אָפֶּל (Apple) והאצבעות המחליקות על מסך המגע - כיצד על יצירת האמנות לפעול במציאות מאתגרת זו מול תיווכם הקר, ההולך ומתגבר של מסכים ושל תודעות הפועלות בתדרים וירטואליים? על אילו אידיאות צריך האמן הצעיר להגן בתוך מערבולות הידע והנִראוּת העודפת? וכיצד בתוך כל אלה יוכל לאתר את קולו הפנימי ואת זהותו האישית? אלה חלק מן האתגרים העומדים בפני האמן הצעיר אשר אנו מבקשים לטפח במחלקה לאמנות.

המחלקה לאמנות היא מרחב ליצירתיות, לידע, לניסיוניות ולפריצת גבולות של כל מה שמוכר, ידוע ומנוסח. היא מקום לביטוי - במה לדחפים אמנותיים, לתהיות, להובלת רעיונות חדשים ולאחרוּת. מרחב עדכני לחדשנוּת, לטכנולוגיות מתקדמות ולסימני הזמן. מקום אשר שואף לשיח ולפעולה במרחבים חברתיים וקהילתיים, מחשבתיים וגיאופוליטיים - מצע לאמנות חברתית, פוליטית ולגיבוש זהויות באופן שמנסח ומקדם את השיח ואת הפעילות האמנותית בארץ.

המשך >>