תכנית אקדמית > תואר ראשון > עיצוב תעשייתי

המחלקה לעיצוב תעשייתי

ע"ש בנימין סוויג

עידן זה בו אנו חיים, מסמן את הרביעית במהפכות הטכנולוגיות ששינו את פני התעשייה. המהפכה הראשונה התרחשה במאה ה-18 עת יוצרו ראשוני מנועי הקיטור והחשמל, המהפכה השנייה התרחשה בתחילת המאה ה-20 עם תחילת הייצור ההמוני ומפעלי הענק והמהפכה השלישית התרחשה באמצע המאה ה-20 כאשר הוכנסו אמצעים ממוחשבים וטכנולוגיות לתהליכי הייצור על מנת לשפרם ולייעלם. המונח המהפכה התעשייתית הרביעית, הוטבע על ידי המהנדס והכלכלן פרופסור קלאוס שוואב, מייסד ויו"ר הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, ובא לבטא את המהפכה התעשייתית החדשה, עידן 'האינטרנט של הדברים', בו כל רכיבי המפעל מתקשרים זה עם זה, בינה מלאכותית, רובוטיקה, כלי רכב אוטונומיים, מדפסות תלת ממד, ננוטכנולוגיה, ביוטכנולוגיה, מדעי החומר, אחסון אנרגיה ומחשוב קוונטי. שוואב מציין, כי אנו עומדים על סיפה של מהפכה טכנולוגית שתשנה מקצה אל קצה את הדרך שבה אנו חיים, עובדים ומתקשרים זה עם זה.
המהפכה מעמידה אתגרים עצומים למעצב התעשייתי הגדל לתוכה, היא מעלה שאלות יסוד חדשות, שבעבר נתפסו כעתידניות, רחוקות אולי דיסטופיות.
במקביל, מתרחשת פריחה אופנתית, לכלי המרכזי של המעצב התעשייתי - "החשיבה העיצובית". במונח זה מגולמות שלל הפרקטיקות של  המעצב התעשייתי.

המשך >>

SHARESCREEN | המחלקה לעיצוב תעשייתי מארחת את ניר מאירי

(04.2.2021)

המחלקה לעיצוב תעשייתי מזמינה לסדרת מפגשים מקוונים עם בוגרות המחלקה ובוגריה

לזכרו של עמי דרך