חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

On Realism - ארוע סוף שנה במחלקה לארכיטקטורה

(23.6-24.6.2011, המחלקה לארכיטקטורה, הבנין ההיסטורי, רח' בצלאל פינת שמואל הנגיד, ירושלים, )

 
 
 
 
 
 
Shohsei Shigematsu  - OMA, New York
Belinda Tato - Ecosistema Urbano, Madrid
Henry Urbach - SFMOMA
 
אירוע פתוח לקהל הרחב- ביום שישי 24.6 , בשעה 10:00
 
 
על האורחים:
שוהי שיגאמאצו הוא אדריכל ושותף במשרד OMA. הוא ניהל את תחרות פרוייקט  CCTV בבייג'ינג והשתתף בפרוייקטים כהרחבת מוזיאון הוויטני, הקמפוס האנכי בטוקיו ובניין יוניברסל בלוס אנג'לס. הוא מנהל את סניף OMA בניו יורק.
 
בלינדה טאטו היא שותפה במשרד האדריכלות והעיצוב האורבני Ecosistema Urbano במדריד. המשרד, המציג גישה חדשנית הקוראת את העיר כתופעה מורכבת מנקודת מבט המתמקמת בין ארכיטקטורה, אורבניזם, הנדסה וסוציולוגיה, זכה בפרסים רבים, ביניהם ה-Architectural Review award for emerging architecture ב-2007 וה-Silver Award Europe ב-2009.
 
הנרי אורבך הוא אוצר אדריכלות ועיצוב ב-SFMOMA בסן פרנסיסקו. לפני עבודתו במוזיאון, ניהל את גלרית הארכיטקטורה הנרי אורבך בניו יורק.
 
על האירוע:
המחלקה לארכיטקטורה בבצלאל שואפת לקדם דיון עדכני ברמה גבוהה על מחשבה ועשייה אדריכלית. לצורך כך, בחלק ממכלול הפעולות והיוזמות השנתיות הוגדר ארוע מרכזי אשר יתקיים לכבוד סיום השנה האקדמית. במהלך הארוע הוזמנו אדריכלים ואוצרים מובילים מן העולם לדיון משותף סביב תימה מוגדרת עם סטודנטים ועם הקהל הרחב. האורחים ישהו מספר ימים בישראל כאורחי המחלקה ויקחו חלק בהרצאה ציבורית, פתוחה וחופשית, בו יציגו את עבודתם וכן ישתתפו כמבקרים בהגשות סוף השנה של סטודנטים בשנים מתקדמות במחלקה.
במהלך הארוע, שנקבע לסוף יוני, תינתן הזדמנות לא רק לשמוע על עבודתם של אנשי מקצוע בולטים בשיא פעילותם המקצועית אלא גם להגדיר את הגבולות והמאפיינים של תרבות אדריכלית בישראל ומיקומה אל מול עשייה תרבותית במקומות אחרים.
 
האירוע בתמיכת שגרירות ספרד, מכון סרוונטס, תעשיות רדימיקס בע"מ, מרכז הבניה הישראלי, אגף קשרי תרבות ומדע במשרד החוץ ונשר מפעלי מלט ישראליים בע"מ