חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

ביטול אירוע : יאן טיכי "על אוספים"

(09.1.2013, 17:30, בצלאל, יפו 23, )

 

הרצאה ומיצב ליום אחד  יאן טיכי- בוטל עקב מזג האוויר 

17:30

09.01.2013

בצלאל, יפו 23                 

עוד ביפו 23    

בלוג הגלריה

ההרצאה פתוחה לקהל הרחב.

בצלאל ,יפו 23 שמחים לארח את האמן יאן טיכי (שיקגו) להרצאה ולהקרנת עבודות ליום אחד.
עבודותיו של יאן טיכי (1974, צ'כיה), משלבות צילום, וידאו ופיסול. טיכי מוכר בעיקר בשימוש הדינמי שלו באור מוקרן במיצבים המשלבים אובייקטים וארכיטקטורה. בהרצאתו ביפו 23, ידבר "על אוספים", כאמן שעובד עם ארכיונים של מוזיאונים. בין הנושאים שיעלו: תפקיד האמן כיצרן או כאספן, התפקיד של המוזיאון העכשווי והפוטנציאל הלא מנוצל של העבר בהווה.
בפרויקט שהוצג באוקטובר 2012 במוזיאון לצילום עכשווי בשיקגו MoCP, טיכי בחן מחדש את האוסף הקבוע של המוזיאון, שבו יותר מ-11,000 דימויים, ויצר תערוכה חדשה המתפרסת על כלל חללי המוזיאון. טיכי הוזמן לחקור ולהציב מחדש את האוסף, והתערוכה כללה גם כמה עבודות וידאו חדשות שלו, המגיבות לאוסף או משתמשות בדימויים מתוכו. טיכי מפעיל קריטריונים לכאורה שרירותיים וצורניים (גודל, בהירות, זמן רכישת העבודה לאוסף, וכדומה), יחד עם העדפותיו האישיות ואלו של צוות המוזיאון על מנת לחבר בין עבודות בעלות תוכן ורקע שונים. בכך הוא מחדש את הפליאה שביסוד מלאכת האוסף ופותח נתיבים חדשים לפרשנויות אלטרנטיביות.
”אוסף", 2012 (Collection), עבודת וידאו חדשה מתוך הפרוייקט, תוצג ביפו 23 ליום אחד.
במסגרת ההרצאה נציג גם את “Corner Stone Gallery”', תערוכה מתחלפת  מאוסף המוזיאון, באוצרות של ראש מיקי קרצמן, ראש המחלקה לצילום בבצלאל, ואיילת השחר הכהן, ראש המחלקה ללימודי צילום במוסררה. 
למידע נוסף על הפרויקט במוזיאון לצילום עכשווי בשיקגו:

http://www.mocp.org/exhibitions/2012/10/jan-tichy.php

http://www.mocp.org/digital-exhibitions.php