חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

מעברים - BECOMING, תערוכה בבית הנסן

(06.9-28.9.2014, בית הנסן, רח' גדליהו אלון 14, ירושלים, )

מעברים - BECOMING, תערוכה בבית הנסן

לצפיה בהזמנה

בוודאי שאלתם את עצמכם בעת ביקור בתערוכת אמנות, מאיזה חומר עשויה היצירה? מהו המדיום שבו השתמש האמן? או באיזה מהלך מדיומלי ניסה האמן לתעתע בצופה? שאלות אלה אינן רלוונטיות יותר. המדיום כבר אינו מתקיים כחומר חיצוני לאמנות אלה ככלי פרשני, פנימי לה. הוא נולד תוך כדי עשייה, מעצמו. התערוכה "מעברים" חותרת לחקור את העולם שמעבר למדיום האמנותי. מעניינה לברר אם יצירת האמנות מסוגלת לתת ביטוי פלסטי למהות שהיא עצמה מעבירה באמצעות המדיום.
האמנים החוקרים את התזה של התערוכה מבקשים להשיל מהמדיום את קליפותיו החומריות על מנת לחשוף את פנימיותו. חלקם מתמקדים במרכיביו וחלקם בוחנים את אפשרות קיומו כחלל מעבר. העבודות בתערוכה מהוות חללים שונים ייחודיים לכל אמן, וביחד מרכיבות עולם אפשרי אחד. העבודות אינן מוצגות בתערוכה, אלה מתקיימות בה. האמנים אינם משתתפים בלבד, אלא משמשים כחוקרים של הערך הפנימי של היצירה, מה שמעבר לחומר ולפיקסל. המחקר בתערוכה מנסה להגיע אל מעבר לסדק דמיוני הקיים במדיום עצמו, מחשבה פוסט בארת׳יאנית של המאה ה – 21.
תהליך המחקר לקראת התערוכה אינו פחות חשוב מהתערוכה עצמה. התערוכה נולדה יחד עם המחקר ויצרה את עצמה מתוך התבוננות פנימית על המדיום האמנותי. היא נעשתה בשיתוף עם אמני התערוכה, למשך תקופה של שנה, במהלכה נידונו נושאים שונים, ונותחו יצירות אמנות הקשורות לתזה המחקרית. מפגשי המחקר תועדו וחלקים מהם מובאים בקטלוג התערוכה.

מקום התערוכה: בית הנסן ירושלים
פתיחה: 06.09.2014
נעילה: 28.09.2014

אמנים:
רן סלוין, אורלי הומל, מישל פלטניק, אוהד מטלון, עלמה שניאור, אדם שר, אביב לבנת ואלעד שניידרמן .

אוצר: שרון תובל