חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

בין האישי לפוליטי: קומיקס וקריקטורה מכאן

(כנס, 21.12.2008, )

הקריקטורה והקומיקס זוכים בשנים האחרונות לעדנה ופריחה שטרם הייתה כמותה בארץ.
שני המדיומים נחשבו עד לא מזמן כ"נמוכים" מבחינה אמנותית, כמשהו פופולארי, זול לעיתים, פשטני ואילוסטרטיבי. הופעתם האבולוציונית של הנובלה הגרפית והקולנוע האנימטיבי-דוקומנטרי, הובילו למהפך של ממש ביחס כלפי המדיומים ובחשיפה אליהם. כך, הולכת ונוצרת מדיה חדשה, אשר פותחת אופקים חדשים גם לאמנים עצמם, ומזמינה עיסוק בוגר ומגוון יותר בתמות שכמעט לא טופלו בעבר באמצעות הקומיקס והקריקטורה.
הכנס השנתי החמישי של המחלקה להיסטוריה ותיאוריה יתמקד בהתפתחות של הקומיקס והקריקטורה בישראל, החל משנות השלושים של המאה הקודמת ועד לימינו.
זוהי הפעם הראשונה שמתקיים כנס אקדמאי המוקדש כולו לשיח על המדיומים האלו בישראל, והשתקפות הפוליטיקה בהם. בכנס שלושה אירועים מיוחדים:

• קריקטורה Live – 5 קריקטוריסטים עם כני ציור, 2 מצלמות וידיאו, ונושאים ישראליים, פוליטיים ועכשוויים, שיתחלפו בכל מספר דקות.
• טקס הענקת פרס המחלקה להיסטוריה ותיאוריה והמחלקה לתקשורת חזותית לאבנר כץ, שאייר למעלה מ- 150 ספרים וזכה למוניטין רב בארץ ובחו"ל.
• פתיחת שתי תערוכות בשיתוף עם המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון. האחת, פוסט פופ 1, אשר תתקיים במוזיאון בחולון, ותעסוק בקשרי הגומלין בין קומיקס וקריקטורה לבין האמנות הפלסטית [אוצר: יובל כספי], והשנייה, קומיקס עברי - חלק א', מתמקדת בהיסטוריה של הקומיקס העברי [אוצר: צחי פרבר, תחקיר: אלי אשד, עיצוב: סטודיו קרן וגולן].

לפרטים נוספים