חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

חוסיין שאלאיין Hussein Chalayan, מעצב האופנה המוביל, בבצלאל

(01.4.2019, 10:30, אודיטוריום 222, קמפוס בצלאל בהר הצופים, )

שאלאיין השתתף בשני אירועים הפתוחים לקהל הרחב במחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל ובמוזיאון ישראל - לרגל נעילת תערוכת האופנה

ביקורו של מעצב האופנה חוסיין שאלאיין  התקיים ביום חמישי ה-28.3.19 בפעם הראשונה לישראל, בהזמנת המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל ומוזיאון ישראל, ירושלים. שאלאיין הוא ממעצבי האופנה המעניינים והידועים בעולם שזכה בתעשייה לכינוי "המהנדס" הודות לאווירודינמיקה, ארכיטקטורה וטכנולוגיה חדשנית בעבודותיו. בשני העשורים האחרונים יצר שאלאיין אוסף מרשים ומגוון של קולקציות, ששילבו רעיונות מורכבים, ביקורת פוליטית-חברתית שנוגעת בהגירה וזהות לאומית ואזכורים לביוגרפיה המשפחתית שלו, כולל ביקורת על מעמד האישה בחברה המוסלמית (עם רמות שונות של חשיפת גוף מתחת לרעלה) ועיצובים כמו שולחנות לבישים, בגדים נמסים במים, שמלה שכללה מסך וידאו לביש, שהורכב מ-15,600 מנורות לד צבעוניות שהותקנו מתחת לאריג לבן וחצי-שקוף.
הביקור מתקיים במסגרת הקורס "דיגיטל קראפט" המשותף למוזיאון ישראל, למחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל ולחברת סטרטסיס, במהלכו קיימו הסטודנטים מפגשים בגלריות השונות במוזיאון ועסקו בשאלה כיצד לוקחים מקור השראה מסורתי ונותנים לו פרשנות מחודשת שמשתמשת בטכניקת הדפסת תלת-מימד בשילוב קראפט מסורתי.
בביקורו ישתתף שאלאיין באירוע מיוחד במוזיאון ישראל פתוח לקהל הרחב וללא תשלום ובו ישוחח עם מנכ"ל מוזיאון ישראל, פרופ' עידו ברונו. האירוע יתקיים לרגל נעילת תערוכת האופנה במוזיאון ישראל, שעוררה עניין רב בארץ ובעולם ומשכה כ-200 אלף מבקרים.
בנוסף יבקר בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים,  לשיחה עם שחר אטואן במפגש פתוח לקהל הרחב ללא תשלום.

שלי סתת, ראש המחלקה לצורפות ואופנה: "המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל רואה ערך וחשיבות בחשיפה של הסטודנטים לעשייה בינלאומית שמשלבת טכנולוגיה פורצת דרך וכל הקשור לסביבת הגוף.   המחלקה גאה ונרגשת לארח את חוסיין שאלאיין, אמן יוצר ומעצב פורץ דרך אשר השפיע על דורות של מעצבים ואנו גאים להיות הראשונים והבלעדיים לארח אותו במחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל. אנו רואים במפגש שלו עם הסטודנטים כמספק הזדמנות לשיח ושאיפה למצוינות אודות התחומים אותם הם לומדים".

פרופ' עידו ברונו, מנכ"ל מוזיאון ישראל: "אנו נרגשים ושמחים לארח, לראשונה בישראל, את מעצב האופנה החשוב חוסיין שאלאיין. תערוכת האופנה פרצה את הדרך להרחיב את השיח על עיצוב אופנה בישראל והאירוע בהשתתפותו של שאלאיין הוא שיאו של חיבור יוצא דופן בין הגלריות במוזיאון, לעולם העיצוב והאופנה ולטכנולוגיה חדשנית".

להלן האירועים:

מוזיאון ישראל | יום חמישי | 28.3.19 | 19:00
19:00  חשיפת תוצרי הקורס וסיור חופשי בתערוכה
20:00  דברי פתיחה, שלי סתת-קומבור, ראש המחלקה לצורפות ואופנה, בצלאל
פרופ' עידו ברונו, מנכ"ל מוזיאון ישראל, משוחח עם חוסיין שאלאיין
~ הכרטיסים אזלו ~

בצלאל | יום שני | 1.4.19 | 10:30 | אודיטוריום 222, קומה 8, קמפוס הר הצופים, ירושלים
שחר אטואן עיתונאי, מבקר האופנה של עיתון "הארץ", משוחח עם חוסיין שאלאיין
הכניסה חופשית בכפוף להרשמה. מספר המקומות מוגבל.   להרשמה לאירוע

לצפייה בהזמנה

תמונה של שאלאיין - קרדיט: לורה לכמן, מוזיאון ישראל

תמונות של עבודה Hussein Chalayan, Table skirt from after words, autumn/winter 2000 -

הקרדיט לשתי התמונות Photo credit: Chris Moore @catwalking