חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

קיבוץ ישן - קיבוץ חדש

(יום עיון, 02.4.2009, 14:30 - 20:00, המחלקה לארכיטקטורה ( רח' בצלאל 1, פינת שמואל הנגיד))

קיבוץ ישן-קיבוץ חדש
תרבות קיבוצית וסוגיות בשימור הקיבוץ

כיום, על רקע השינויים הדרמטיים שהתחוללו בזירה הקיבוצית בשנים האחרונות,  עולות ביתר שאת שאלות באשר לעתידו  ושימורו  של המרחב הקיבוצי ההיסטורי. סוגיות אלה וכן האפשרות להכרזה על הקיבוץ  כ"אתר מורשת עולם"  יעמדו במוקד  הדיון. 

מטרת הכנס היא הרחבת הרקע התיאורטי וההיסטורי  באשר למרכיביה של התרבות הקיבוצית,  כחלק מדיון רחב בשאלות פרקטיות הנוגעות לעתידו ולשימורו של המרחב הקיבוצי. 
הקיבוץ הינו  דוגמה אותנטית ומובהקת המשקפת את ניסיונותיהם של ציונים  סוציאליסטיים לחולל מהפכה  לאומית חברתית ואינדיבידואלית בחיי היהודים,  כחלק  ממהפכה אוניברסאלית שחתרה לבניית עולם חדש  "מן היסוד".   בקונטקסט זה,  נוצרו בקיבוצים  הארץ ישראליים  דפוסים תרבותיים ייחודיים,  ובכלל זה ארכיטקטורות  חדשות  המשקפות ערכים קולקטיביים.

במהלך הכנס יתקיימו הרצאות ודיון פתוח על הקיבוץ בפריזמה היסטורית, אמנותית, תרבותית וארכיטקטונית. בהשתתפות אנשי אקדמיה, אנשי ציבור, אנשי רוח וארכיטקטים מן הבולטים בנושא.

לפרטים: mishokdoar@gmail.com 

היגוי:  אדר' יוסי קליין, אדר' שמואל גרואג
הפקה: אדר' אוריאל קון, מישה דנילוב
בשיתוף: המחלקה לארכיטקטורה, בצלאל , מינהל התכנון- משרד הפנים , איקומו"ס ישראל, הועד הישראלי למורשת עולם (אונסק"ו-ישראל) , המועצה לשימור אתרים.