חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

סוף הדרך: על המוות ביצירה ובתרבות

(כנס, 20.12.2009, בין השעות 09:30 – 19:00, בצלאל, קמפוס הר הצופים, אודיטוריום 222 וחדר סגל (במקביל), קומה 8, )

הכנס השנתי ה-6 של המחלקה להיסטוריה ותאוריה

דומה שמעטים הם הנושאים שטורדים את מנוחתם של בני האדם כמוות: החל במוות במובן הפיסי (מותם של יצורים חיים) וכלה במוות במובן המטפורי. כנס זה מבקש לעסוק בהיבטים השונים של המוות, תוך שהוא מכוון לשלוש סוגיות: מוות ונגזרותיו (כמו הכחדה, הישרדות, תחייה ונצחיות); ייצוגים של מוות; והדבר עצמו – המוות כישות פיסית.
בין הנושאים שיידונו בשמונת הפאנלים שיתקיימו במסגרת הכנס, פיינל קאט: מוות בקולנוע// אמנות או נמות// לעשות את המוות: אמנים מדברים על יצירה ומוות// מתקשרים את המוות// מנוחה נכונה// על גופתי המתה// בגיא צלמוות: יהדות לנוכח המוות// ארכיטקטורה של מוות. במסגרת הכנס יוקרן סרטה של ענת אבן "אחרי הסוף" (ציון לשבח בתחרות וולג'ין). כבכול שנה משתתפים בכנס השנתי עשרות חוקרים מבצלאל, האקדמיה לאמנות ולעיצוב כמו גם מרצים מכלל האוניברסיטאות והמכללות לאמנות בארץ.
הכנס יפתח במופע בכורה מוסיקלי – לך בעקבי גורלך, שירה עתיקה ומודרנית על משמעות החיים ומעבר להם. עם אביב לבנת בשירה וגיטרות, אריק לבנת בסקסופון ושופרות, רועי גולן בקלידים, אברהם מצליח בבס וטל לבני בתופים. לחנים לקוואפיס, פסואה, פרוסט, גולדברג, מארקיש, גלאטשטיין ועוד, בעברית אנגלית ויידיש. המופע יתקיים בתיאטרון ירושלים ביום ד' ה-16.12.2009 בשעה 20:00.
במוצאי שבת ה-19.12.2009, יתקיים בסינמטק ערב הקרנת סרטים.  בשעה 19:30 על החיים ועל המוות: מקבץ אנימציה: סרטים של בוגרי בצלאל מן העשור האחרון. בשעה 21:30 הקרנה של הסרט "עדיין מתהלכים", יפן, 2008.