חדשות ואירועים

 <  > 
אבגדהוש
       
       
       
       
       
       

אירוע

יפו 23

(תערוכה, 17.7-20.8.2010, פתיחה 17.7 בשעה 20:00, בצלאל, יפו 23, ירושלים, כניסה מרח' כורש 3, )

 

#2: אחרי הקולנוע
בצלאל, יפו 23, ירושלים
 
17.7.10 עד 20.8.10
הפתיחה במוצ"ש 17 ביולי בשעה 20:00
-----------
פתיחת התערוכה "אחרי הקולנוע" של יפו 23, האתר החדש לאמנות של בצלאל במרכז ירושלים, תתקיים במוצאי שבת, 17 ביולי 2010 בשעה 20:00 (בנין הדואר, קומה 3. כניסה עם מעלית מרחוב כורש 3).
"אחרי הקולנוע" תיפתח בימים שאחרי פסטיבל הקולנוע בירושלים, ועוסקת בשינויים שעוברים על החומר הקולנועי כאשר הוא מתורגם למדיה אחרות. זוהי תערוכה שבין השאר, משתנה והופכת לסט פתוח לעבודת וידאו חדשה, המקום יארח מוזיקאים, אמנים, הקרנות נדירות ועוד.
--------------------------------
 
בערב הפתיחה יוקרן Screenplayשל האמן האמריקאיChristian Marclay בליווי מוסיקה חיה של שתי קבוצות מוזיקאים, ביניהם: אורי ליכטיק, אלכס "דרול" ינוביץ, מאיה דוניץ, קרן רוזנבאום, רם גבאי.
 Screenplay של Marclay, הוא פרטיטורה גרפית, סרט שמשמש כתווים. שני ההרכבים "יבצעו את הסרט" חי פעמיים. בנוסף יוצגו עבודות של אמנים מהארץ ומחו"ל שחוקרות את המבנה הקולנועי וחושפות או מפרקות את האשליות הקולנועייות של סינכרוניזציה, נאראטיב ודוקומנטציה.
--------------------------------
מציגים: איילת בן-דור Ayelet Ben Dor/ בר פאבר Bar Faber / דאגלס גורדון Douglas Gordon/ כריסטיאן מרקליי Christian Marclay / מאיה ז"ק Maya Zack/ / מיה ענבר Maya Inbar/ ליאור צ'רבינסקי
 
האמנית איילת בן דור יוצרת קולג' אינטימי ופורנוגרפי מחומרים של אנימציה, ווידאו, פרפורמנס ומטאל. זוהי עבודת קולאז' או מש-אפ שמתרגמת טכניקות קולנעיות ליצירה שחורגת ממסגרות מדיום וז'אנר; דאגלס גורדון מציג בשני מסכי רצפה דימויי כמו-חבצלות. המסכים, כמו זוג עינים המביטות מלמטה, פועלים גם כמראה ומשקפים את תהליך הצפייה; מיה ענבר דוגמת מהאינטרנט קטע נגינה קלאסי מתוך האחים מרקס, מעלה ומורידה אותו שוב ושוב עד שהתמונה הופכת אחרת באופן כזה שהשינוי חמקמק וכמעט שאינו מורגש; ובר פבר מעמיד מיצג מבוסס יו-טיוב המשלב את הקהל במדיום תרבותי שתופס יותר נפח וחשיבות באמנות העכשווית.
בחלקה השנישל התערוכה, מתחילת אוגוסט ועד סופו, מאיה ז"ק תקים ותצלם פרוייקט וידאו חדש "חוק שחור לבן", פרוייקט שבסופו סרט קצר. תהליך העבודה לקראת הצילומים הוא יחודי ומרתק במסגרתו יוקם סט לצילום אשר יתקיים גם כמיצב פיסולי, הכרוך הדוקות בחלל של יפו 23, ויהיה פתוח לקהל בזמן הקמתו ואף בחלק מימי הצילום.
 
במהלך #2: אחרי הקולנוע , יוקרנו בנוסף מספר סרטים שמתייחסים למרחב שנוצר בקולנוע סביב הקשרים של חלל, זיכרון, זמן או פוליטיקה. הקולנוע איננו עוד המדיום הדומיננטי בו התרבות מביעה את עצמה אך הדים מהקולנוע קיימים כמעט בכל צורות הביטוי האחרות. בין הסרטים שיוקרנו כמה יצירות נדירות שכמעט לא זכו לחשיפה כמו "בית" של עמוס גיתאי.ההקרנות, בכל חמישי בשעה 8, יעשו שימוש בכל מרחב הגלריה.
הכניסה חופשית לכל הארועים, הקהל מוזמן.