29.5.20
תכנית אקדמית > תואר ראשון > צילום > גלריה ועבודות בוגרים

צילום: גלריה ועבודות בוגרים

צילום, עבודות גמר 2014
יונתן זינדל, בחצר האחורית
, 2014, בוגר/ת 2014, צילום

בגיל 15 יצאתי לטיול בשכונת מאה שערים בירושלים, המצלמה שקיבלתי מהורי כמתנה ליום הולדתי פתחה לי את העולם ועיצבה אותי, כנער ובהמשך כבוגר.
במידה מסוימת תערוכה זו היא סגירת מעגל היות שהיא עוסקת בחברה החרדית. חברה שלמרות נבדלותה הנה חלק מהחברה בישראל.
בניסוח אחר יכולתי לומר שהתערוכה עוסקת בבני אדם כיצורים שאינם ניתנים לקטלוג. כל אחד הוא דמות בפני עצמה. אין זה משנה לאיזה פלג באוכלוסייה הוא משתייך, מהו מצבו הסוציואקונומי או מהן אמונותיו. במהלך העבודה בחנתי אופני צילום שונים והגעתי למסקנה שאני רוצה לצלם אירועים בחיי החברה החרדית – אלה הגלויים ואלה שמאחורי הקלעים – בסגנון תיעודי אותנטי. לא ."עיתונאי", לא מבוים .
בעיתונים היומיים שאיתם אני עובד העורכים אוהבים לפרסם תמונות של חרדים במהלך אקט הפגנתי ובכך להנציח חברה חדממדית, נבדלת, שאינה לקחת חלק בהוויה של המדינה ומוסדותיה. הבחירה שלי בתערוכה זו הנה הפוכה מבחינות רבות. התצלומים אינם שיפוטיים או ביקורתיים ורובם ככולם הושגו לאחר תקופה ארוכה שבמהלכה נבנו יחסי אמון וידידות. על מושא הצילום להיות אהוב – זאת אחת המסקנות שלי. במשך שנים רבות הייתי שותף – מן הצד – לאורחות חייהם, התבוננתי בהם, למדתי אותם מהם על חיי משפחה, על עזרה הדדית, על כוחה של אמונה – לאו דווקא דתית. על האפשרות להיות יהודי שאינו ציוני בהכרח .

יונתן זינדל
בוגר/ת 2014
בחצר האחורית
2014