06.7.20
תכנית אקדמית > תואר ראשון > צורפות ואופנה > גלריה ועבודות בוגרים

צורפות ואופנה: גלריה ועבודות בוגרים

עבודות גמר 2019: צורפות ואופנה
הדר סלסי, ״הלך רוח״
, 2019, בוגר/ת 2019, צורפות ואופנה

צילום:  יעל מושקוביץ

מנחה: ירון רונן
אימייל:hadarslas@gmail.com

הפרויקט שלי החל את דרכו ממחקר על מקום הנעליים ביהדות. על פי היהדות, הנעל היא אובייקט המחבר בין האדם לקרקע שעליה הוא עומד. כמו כן הנעל מסמלת את חיבורו של האדם לרוחניותו. חקירת רעיונות אלו עוררה אותי לעסוק במגע טבעי וליצור חוויית נעילה המרככת את הדריכה ויוצרת חיבור בין האדם, הנעל והקרקע. כך התחלתי לפתח נעליים המתוכננות והעשויות שכבות שכבות. תהליך יצירת הנעליים כלל תכנון טכנולוגי דיגיטלי ומסורתי בעת ובעונה אחת, השואף להרמוניה בין כולם.                     
כחלק מהפרויקט יצרתי נעליים שבהן ההיררכיה בין הפנים לחוץ מטושטשת. הנעל היא הגפה, הסוליה והספידה, וכולן יחד מחוברות ונסתרות זו בזו. הליך עיצוב הנעל כולל אלמנטים הלקוחים מטקסטורות של אדמה, מסלעים ומשכבות גיאולוגיות. הנעליים מורכבות משלושה חלקים מודפסים בטכניקת SLS (ניילון 12) וחלקי עור צמחי המותאמים אליהם בטכניקת Wet modeling. חיבורן של השכבות נעשה בתפירה ידנית שמטרתה לאסוף את השכבות זו אל זו וליצור את החוזק המכני הדרוש בנעילה גיאומטרית.
טכניקות: עיצוב ותכנון דיגיטלי בתוכנת ריינו וגרסהופר, הדפסת תלת־ממד SLS - ניילון 12, חיתוך לייזר, עיצוב עור צמחי בהרטבה ותפירה ידנית.
חומרים: ניילון 12, עור צמחי, ספוג פוליאוריטן מוקצף.

הדר סלסי
בוגר/ת 2019
״הלך רוח״
2019