23.2.20
תכנית אקדמית > תואר ראשון > צילום > גלריה ועבודות בוגרים

צילום: גלריה ועבודות בוגרים

צילום, עבודות גמר 2019
מרדכי טל, רקמתם יפשטו; חרדות ילבשו
, 2019, שנה ד', צילום


 "וְיָרְדוּ מֵעַל כִּסְאוֹתָם, כֹּל נְשִׂיאֵי הַיָּם, וְהֵסִירוּ אֶת-מְעִילֵיהֶם,  וְאֶת-בִּגְדֵי רִקְמָתָם יִפְשֹׁטוּ; חֲרָדוֹת יִלְבָּשׁוּ,  עַל-הָאָרֶץ יֵשֵׁבוּ , וְחָרְדוּ לִרְגָעִים, וְשָׁמְמוּ עָלָיִךְ. ". יחזקאל כו, ט"ז.

המילניום מסמל את המעבר מהמאה העשרים למאה העשרים ואחת.  דור המילניום המכונה דור ה - Y שעליו אני נמנה, גדל צמוד למחשב ולאינטרנט בתקופה המאופיינת בהאצה בהעברת ידע ובפיתוחים טכנולוגיים.
תקופת המעבר בין המאות הייתה טעונה ברגשות מעורבים, מצד אחד חגיגות ענק לכבוד האלף החדש, ומהצד האחר חרדה גדולה מפני שינוי קידומת דוגמת "באג אלפיים". בתום הספירה לאחור ובמעבר למילניום החדש, החרדה התגלתה כריקה מתוכן. הודות לאינטרנט חווה דור ה-Y אסונות ואירועים גדולים בהיסטוריה בזמן אמת, והם מגבירים את תחושת חוסר הוודאות.
העבודה מבוססת על קטעי וידיאו ממרחבי הרשת ובהם קטעי קליפים ותיעודי אסונות.  היא נעה בין חרדות אישיות וקולקטיביות שמציפות אותנו, לבין רגעי שקט.. הסאונד המלווה את העבודה מורכב מצלילים מוכרים כמו שירים ורחשי להבות.  תיעוד אסון מעבורת החלל קולומביה נערך למראה של זיקוקים בשמיים,, מוטיב השעון מסמן את הציפייה הבלתי נגמרת לבאות המובילה לחוסר היכולת לחיות את ההווה.

מרדכי טל
שנה ד'
רקמתם יפשטו; חרדות ילבשו
2019