חדשה

בצלאל, המחלקה להיסטוריה ותיאוריה, משיקה את גיליון 9 של הפרוטוקולים

(08.7.2008, מאת: המחלקה להיסטוריה ותאוריה)

הגיליון הנוכחי של  הפרוטוקולים מוקדש כולו לסטודנטים מצטיינים של בצלאל, ונותן במה לדרכי הראייה הרעננות והמקוריות שלהם. במרכז הגיליון, אסופת מאמרים שכתבו סטודנטים המסיימים את לימודיהם, כעיבוד של עבודות סמינר מצטיינות שלהם, שהוגשו במסגרת קורסים שונים של המחלקה להיסטוריה ותיאוריה בבצלאל. זאת, במרקם פתוח של נושאים, המייצגים את המשיכה האישית של הסטודנטים - גוף האמן, מחלת נפש, תקופות אפלות בהיסטוריה המערבית, אנורקסיה, הפנומן האורבאני, ועוד.

במדור "בהקשר", יוצגו הפירות המעשיים של שני קורסים תיאורטיים – "המדיום הוא המסר" ופרויקט Wikiבצלאל. במדור "מצגות" - פרויקטים מסכמים שהוגשו במסגרת התואר השני בעיצוב תעשייתי. ב"תערוכות וירטואליות", סדרת צילומים של אלה ליטביץ, המתעדים, בטכניקות בלתי שגרתיות,  רסיסים שהוצאו מגופם של נפגעי מלחמה בישראל.

השנה, לראשונה, יוצגו כל תכני הגיליון במסגרת תערוכת סוף השנה בבצלאל. זאת, מתוך אמונה כי הפירות המחקריים באקדמיה כמו בצלאל חשובים לא פחות מאלו המעשיים, ויחדיו הם משמשים כמראה משותפת לאישיותו של הסטודנט. כך, הכתיבה המחקרית כאן היא לא אחת אוונגרדית, אנטי-ממסדית, חושפנית ומרתקת.

עורך הפרוטוקולים הוא ד"ר ברוך בליך, מהמחלקה להיסטוריה ותיאוריה בבצלאל.

לגליון הנוכחי