הדימוי הנע – וידאו-ארט, אנימציה ומיצב | בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים

הדימוי הנע – וידאו-ארט, אנימציה ומיצב

קוד
84479
שעות אקדמיות
45
נ"ז
2
סמסטר א
יום
שני
בשעה 10:00 - 13:00

קורס וידאו המתמקד בהמשגה ובמתודולוגיה של אמנות מבוססת זמן (נרטיבית ונטולת נרטיב). הקורס מציע היסטוריה נרחבת של אופני ההתפתחות השונים של פרקטיקות קולנוע, אנימציה, וידאו ומיצב בסביבת האמנות במאה העשרים - ובימינו - תוך התמקדות בתפיסות זמן וחלל. בקורס נחקור וננתח מגוון רחב של טכנולוגיות הדימוי הנע על יחסיהם רבי-הפנים להיסטוריה של האמנות החזותית, לסאונד ולפרפורמנס תוך כדי דיון ופיתוח חשיבה ביקורתית.

כוונתו המרכזית של קורס זה היא להציע מסגרות רעיוניות לחשיבה של ההיסטוריה והאסתטיקה של אמנות הדימוי הנע דרך האמנות המודרנית והעכשווית, ובכך, להניח יסודות להבנה ברורה של אופן עבודתם של רעיונות מרכזיים ופרקטיקות חדשניות של אמנים שהשפיעו על הממדים השונים המגדירים את הווידאו כמדיום אמנותי.

במהלך הקורס נבחן, נכיר ונחקור אמנים ויוצרי קולנוע מרכזיים - לרבות: וויליאם קינטריג’, כריסטיאן מרקליי, וואליד ראאד, יאן שוואנקמאייר, פרד ווילסון, קארה ווקר, פיפילוטי ריסט, נטלי דג'ורברג והנס ברג, ביל ויולה, האחים קוואי, דאגלס גורדון, אלמגרין ודרגסט, נאם ג’ון פייק, אכרם זעתרי, טוני אורסלר, וואל שאוקי, דיוויד לינץ’, רקס מדיה קולקטיב, כריס ברדן, מרינה אברמוביץ’, יוסוף שאהין, באס יאן אדר, פייר הויג, שירין נשאט, קאמי אנרו ואחרים.