אני עיר - I City | בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים

אני עיר - I City

קוד
84504
שעות אקדמיות
90
נ"ז
4
סמסטר ב
יום
שלישי
בשעה 14:00 - 17:00

צלם/בלש/סופר – במרדף אחר דימויים עירוניים המספרים סיפור

הקורס הינו סדנת עבודה, דיון וביקורת שנתית שמתפקדת כסדרה של משחקי סימולציה, חלוקת תפקידים וניהול סביבה עירונית. משימתו של כל משתתף/ת-צלם/ת היא לעצב, לביים, ליצור או לתעד מידע באמצעות צילום, סרט, טכנולוגיות וידאו והקלטת סאונד.

בנקודת הפתיחה נתמקד בזהויות של אישים המיוצגים/ות בשמות הרחובות. כל סטודנט/ית יבחר (או יעלה בגורל) רחוב בסביבה עירונית שונה - יחקור, יאמץ ויציג את עשייתו/ה ומרכיבי אישיותו/ה של הדמות אותה נושא שם הרחוב. בהמשך תתבצע פעולה צילומית המדגישה אלמנט מחיי הרחוב מתוך נקודת מבטה של הדמות המאומצת - ניתן לעשות כל מה שרוצים לאחר שממש מבינים את הדמות.

 

בשלב שני תתחיל הקבוצה לתפקד כקבוצת מחקר, כפי שמשלחות מחקר מיוצגות בקולנוע, בסרטי מדע בדיוני, סרטי מסעות או סרטי אסונות. חלוקת התפקידים תהייה פונקציונאלית - טייפ קאסט (המדענים/יות, הלוחמים/ות, אנשי/נשות הרוח, השקולים לעומת פזיזים האימפולסיבים, המתחזים וכו׳), כל דמות תיצור ותחקור את מורכבות העיר מתוך התייחסות, ערנות ומוטיבציה אישית. למשל: שאלת הזרים, בריאות, חיי לילה -חושך ואור, ניקיון, תנועה ותחבורה, מזון, צמחיה -ראות ירוקות, בעלי חיים, מקומות מפלט, בילוי, אתרי בנייה ועוד.

 

הקורס יאפשר לכל הספקטרום ולכל התחומים בהם נוכח הצילום להשתלב בעשייה: אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות ופלטפורמות שיתוף, מגזינים, עיתונות, מיפוי, ספרי אמן, ותערוכות כמובן.

 

נקיים סיורים משותפים, מפגשים עם בעלי ובעלות תפקיד, נתארח אצל אמנים ואמניות ונקיים ימי צילום ופעילות מחוץ לבצלאל.

 

בסוף הסמסטר ובסוף השנה, תתקיימנה הגשות מסכמות.