גיים האב : חממה ראשונה מסוגה ליוצרות ויוצרים של משחקים עצמאיים | בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים

גיים האב : חממה ראשונה מסוגה ליוצרות ויוצרים של משחקים עצמאיים

פורסם ב
24.3.22

בצלאל אקדמיה לעיצוב ואמנות ירושלים, בשיתוף פעולה עם בית הספר להנדסה ומדעי המחשב באוניברסיטה העברית, משרד ירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים, עמותת המרחב החברתי וחברת איירונסורס, ישיקו את החממה הראשונה ליצירה עצמאית של משחקים בישראל.

חממת המשחקים גיים האב היא מיזם בלתי תלוי וללא כוונת רווח, שמטרתו לעזור ליוצרות, ליוצרים ולסטארטאפים מקומיים לפתח משחקים בעלי ערך תרבותי ומסחרי כאחד. מחזור ההתנעה הראשון של החממה יחל את פעילותו ב-3.4.22 ויסתיים ב-30.6.22 בבניין שערי צדק הישן, בירושלים. הבניין הוא בניין לשימור ששופץ לאחרונה ומשמש כמרכז תרבות. 

חמש קבוצות יוצרים ויוצרות יתקבלו למחזור הראשון ויהנו מתמיכה כספית, חלל עבודה משותף, ליווי וייעוץ של מנטורים ומנטוריות מובילים, הרצאות ומפגשים עם אנשי ונשות מפתח בתעשיית המשחקים, תמיכה ותשתיות לפיתוח עסקי ושיווקי בשוק המקומי והבינלאומי, חיבור למשקיעים, שיתופי פעולה ועוד. כחלק
מהמחויבות של החממה לעודד הצלחה עסקית וחברתית של משתתפיה, לפחות אחת מהקבוצות שתבחר תייצג יוצרים ויוצרות מפלח אוכלוסיה בייצוג חסר או תתחייב לפתח משחק בעל מטרה חברתית.

דני ביקון, מנהל החממה וראש לימודי המשחקים בבצלאל ובאוני' העברית: ״המיזם הזה הוא בשורה ענקית לתעשיית המשחקים הישראלית. זה מספר שנים שאנחנו מפתחים בבצלאל מסלול אקדמי ראשון וייחודי בישראל ללימודי תחום המשחקים וכבר רואים הישגים ברמה עולמית. השנה נוסף שיתוף פעולה חסר תקדים עם התכנית למדעי המחשב - משחקים באוניברסיטה העברית. החממה רותמת את מיטב היוצרים ומנחים מהאקדמיה והעולם, את המומחיות  והמקצוענות של השותפים שלנו מהתעשייה ומספקת לראשונה תשתיות ואפשרויות מימון בלתי תלויות לתמיכה ביצירת משחקים עצמאית מקומית. הכישרון
בישראל מדהים, אנחנו מודים לכל השותפים וגאים ומתרגשים לקראת הבאות.״

אירוע השקת גייםהאב - בית ליצירה עצמאית של משחקים בישראל
יום שני | 28.3.22 | 17:00
בניין שערי צדק הישן, רח' יפו 161, ירושלים

הכניסה בהרשמה מראש בלבד. להרשמה